Index


İndeksleme veya Dizinleme

Makalelerin İndekslenmesi

Ulusal ve uluslararası indekslerde makalelerin indekslenmesi (Dizinlenmesi) yayıncılarının önemli hedeflerdendir. İndekslerde bir derginin veya Ortak Eserin indekslenmesi indeks yayıncılarınca belirlenmiş standartları taşıdığını göstermekte, dolayısıyla o derginin saygınlığının önemli bir göstergesi olarak algılanmaktadır.

Amacımız, Türkiye'de yayınlanan makalelerin ve Türkiye dışında yayınlanmış bulunan Türk Dünyasını ilgilendiren makalelerin de indekslenmesi, araştırmacı, akademisyen ve okurun yayınlanan makalelerden haberdar olabilmesidir.  Bir derginin, önemli indekslere girmesi o dergide çıkan makalelerin daha fazla araştırmacı tarafından görülmesi, incelenmesi, yararlanılması ve atıf yapılması olasılığını yükseltir.  Bu da o dergilerin "etki faktörü"nü arttırmaya önemli katkı sağlar. Etki faktörü, bir Derginin veya Ortak Eserin saygınlığının en önemli ölçüsüdür ve ilgili bilim alanındaki çalışmalara katkı sağlamasıdır.

Ülkemizde yayınlanan makaleler, sadece Dergilerde çıkmamaktadır. Gözardı edilen en önemli noktalardan biri de yayınlanmış bulunan Yıllık, Sempozyum, Kongre, Armağan, Hatıra, Panel, Edite edilmiş yayınlar ve bunun gibi birçok Ortak Eserlerdeki makaleler indekslenmediğinden, çok az kişinin bu makalelerden haberi olmaktadır. Amaçlarımızdan önemli bir kısmını da yayınlanmış bulunan Ortak Eserlerdeki makalelerin indekslenmesi teşkil edecektir.

Yayınevlerinden, Üniversitelerin yayın organlarından, Özel, Resmi ve Tüzel kuruluşlardan (Valilik, Belediyeler, Vakıf, Enstitü gibi) bu projemize katkı sağlamak dileğiyle, adresimize ücretsiz olarak göndereceğiniz, yayınlamakta olduğunuz Dergilerden veya Ortak Eserlerden, (Sempozyum, Kongre Bildirileri, Edite kitaplar) indekslenecektir. Gönderilerin Dergi ve Kitapların kargo ücreti tarafımızdan ödenecektir.

İndekleme işlemi bittikten sonra, (kapak resmi, yayın kurulu, hakem kurulu belirtildikten sonra vb.)  sitemizde yayınlanacak, link adresi tarafınıza bildirilecektir.

Katkılarınızı bekler, saygılarımızı sunarız.

Muhittin Salih Eren

Sepetinizde ürün bulunmuyor
E-Mail listemize katılarak yeni yayın ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.
Email
Ad Soyad
   
Kapat